Natalia González Beneitez, nova secretaria xeral da agrupación municipal do Psdeg_Psoe de Ourense

IES CHAMOSO LAMAS

Na xornada de votación de hoxe saíron elexidos tamén por consenso os delegados e delegadas ao Comité Nacional Galego e ao Comité Provincia

Natalia González Beneitez, é a nova secretaria xeral da Agrupación Municipal do PSdeG_PSOE de Ourense, na que ocupará a vicesecretaría xeral Bienvenido Fernández García.

HIPER MASIDE

Tralos resultados acadados na votación realizada durante a xornada de hoxe pola militancia da cidade que ratificou o seu respaldo. Beneitez afronta unha nova etapa ao fronte da agrupación municipal despois de dous anos en situación de xestora co firme
“compromiso de ser a secretaria de todos e todas os socialistas da cidade”.
O Comité Executivo Municipal está formado por 25 membros e o que se busca,
sinalou González Beneitez, é o traballo en equipo “de xente nova con moita
experiencia e un equipo para un novo reto que é devolver a normalidade a
agrupación, traballar para saír a gañar as próximas eleccións locais do vindeiro
ano”. A nova secretaria xeral

Candidatura Executiva Municipal Agrupación de Ourense

  1. SECRETARIA XERAL: Natalia González Beneitez
  2. VICESECRETARIO XERAL: Bienvenido José Fernández García
  3. SECRETARIO DE ORGANIZACIÓN E ADMINISTRACIÓN: José Ramón
    Fernández Morgade
  4. RESPONSABLE DA ÁREA DE POLÍTICA MUNICIPAL: Bautista Rodríguez
  5. RESPONSABLE DA ÁREA DE ACCIÓN ELECTORAL: María Fernández Ojea
  6. RESPONSABLE DA ÁREA DE POLÍTICA INSTITUCIONAL E EDUCACIÓN:
    María Cristina Cruz Fernández
  7. RESPONSABLE DA ÁREA DE IGUALDADE E DIVERSIDADE: Custodia
    Concepción García Lozano
  8. RESPONSABLE DA ÁREA DE ECONOMÍA E EMPREGO: Anabel Augusto
    Sánchez
  9. RESPONSABLE DA ÁREA DE POLÍTICA SOCIAL: Olalla Meiriño Lopez
  10. RESPONSABLE DA ÁREA DE SANIDADE: Alberto Fidalgo Francisco
  11. RESPONSABLE DA ÁREA DE MEDIO AMBIENTE, TERRITORIO E
    PERÍMETRO RURAL:
    Celso Nóvoa González
  12. SECRETARÍA DE DEPENDENCIA, DISCAPACIDADE E DIVERSIDADE:
    Carlos Jesus Montero Alvarez
  1. SECRETARÍA DE ATENCIÓN AOS MILITANTES: Rosa Rodriguez Tejera
  2. SECRETARÍA DE CULTURA E PATRIMONIO: Isabel Salgado Parada
  3. SECRETARÍA DE FORMACIÓN E REDES: Erica Conde Vázquez
  4. SECRETARÍA DE PARTICIPACIÓN CIDADÁ E DEPORTE: Borja López
    Trigás
  5. SECRETARÍA DE EMPREGO E RELACIÓNS SINDICAIS: José Ángel
    Carreira Martín
  6. SECRETARÍA DE COMERCIO, INDUSTRIA E AUTÓNOMOS: Rubén Amorín
    Díaz
  7. SECRETARÍA DE TURISMO E TERMALISMO: Pedro Araújo Nespereira
  8. SECRETARÍA DE MEMORIA HISTÓRICA E DEREITOS HUMÁNS: Xosé Lois
    Carrión González
  9. VOCAL: Juana Mª Ageitos Gude
  10. VOCAL: Antonio Blanco Rodríguez
  11. VOCAL: José Luis Regal Lamelo
  12. VOCAL: Marta Vázquez Timiraos
  13. VOCAL: Juan Antonio Rey Pérez

DELEGADOS E DELEGADAS Ó COMITÉ NACIONAL GALEGO
JOSÉ RÚAS ARAÚJO
MONICA YEBRA BREA
ALBERTO FIDALGO FRANCISCO
BEATRIZ DOMÍNGUEZ BLANCO
MIGUEL RODRÍGUEZ OJEA
ANABEL AUGUSTO SÁNCHEZ
JOSE ANTONIO VÁZQUEZ BARQUERO
LORENA GUERRA VIGO
JOSÉ JAVIER GARCÍA GAGO
SUSANA BAYO BESTEIRO
FEDERICO PÉREZ MATO
MARÍA FERNÁNDEZ OJEA
FRANCISCO JAVIER QUINTAS FERREÑO
ERIKA CONDE VÁZQUEZ
ANTONIO LÓPEZ VALLEJO
CRISTINA CRUZ FERNÁNDEZ
JOSÉ RAMÓN CARBALLO RODRÍGUEZ
ROSA MARTÍNEZ RODRÍGUEZ
JOSE MANUEL REGO LÓPEZ
MARINA TALLÓN NÚÑE

DELEGADOS E DELEGADAS Ó COMITÉ PROVINCIAL DE OURENSE
NATALIA GONZÁLEZ BENEITEZ

BIENVENIDO J. FERNÁNDEZ GARCÍA
ELENA IGLESIAS RODRÍGUEZ
BENITO PÉREZ PEÑA
MARGARITA MARTÍN RODRÍGUEZ
CELSO NÓVOA GONZÁLEZ
AUREA E. SOTO VÁZQUEZ
JOSÉ MANUEL RODRÍGUEZ LÓPEZ
JESUSA RODRÍGUEZ CASTRO
ROBERTO ESTÉVEZ DOMÍNGUEZ
BLANCA ÁLVAREZ GONZÁLEZ
ANTONIO RODRÍGUEZ RODRÍGUEZ
MARÍA TERESA ANSIAS BACELAR
ANTONIO BLANCO RODRÍGUEZ
MARINA ALONSO VICENTE
CELSO FARIÑA FARIÑA
MARIA BEGOÑA PARADELA BLANCO
ELADIO MEDEL IGLESIAS
LORENA GUERRA VIGO
DANIEL FERNÁNDEZ RODRÍGUEZ
MARTA GARCÍA LÓPEZ
ENRIQUE CAMOEIRAS RODRÍGUEZ
ALBA PÉREZ OSORIO
XOSÉ RÚAS ARAÚJO

RESULTADOS DAS ELECCIÓNS PRIMARIAS DO PSDEG-PSOE DA
CIDADE DE OURENSE

. O PSdeG-PSOE de Ourense celebrou hoxe a
xornada de votación entre a militancia na cidade, para a elección da Comisión
Executiva Municipal da cidade de Ourense, os representantes no Comité Nacional
Galego e os representantes ao Comité Provincial. Os resultados provisionais
acadados pola única candidatura rexistrada para estas primarias á secretaría xeral
local son os seguintes:
Candidatura de Natalia González Beneitez: 237

Votos en branco: 8
Votos nulos: 13
Votos emitidos: 258
Censo: 797 militantes
Participación: 32,37 %